Logowanie

Witaj !

Liga światowa

Reprezentacja Polski pokonała Kanadę

Polska pokonała Kanadę 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19) w meczu Ligi Światowej. Biało-Czerwoni przerwali tym samym serię trzech kolejnych porażek.

Bilans Biało-Czerwonych w tegorocznej edycji Ligi Światowej nie mógł imponować. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego co prawda udanie rozpoczęli rywalizację (pokonując 3:2 Brazylię i 3:1 Włochy), lecz później zanotowali trzy porażki, co znacząco skomplikowało kwestię awansu do Final Six. Mecz z Kanadą, prowadzoną przez niedawnego szkoleniowca Polaków - Stephane'a Antigę miał wreszcie przerwać złą serię i wprowadzić w nasze szeregi nieco optymizmu.

Tak przedstawia się tabela po ostatnich zmaganiach naszych siatkarzy.

Awans do Final Six mają zapewniony Brazylijczycy, którzy będą gospodarzem zmagań. Poza Canarinhos przepustkę zdobędzie pięć najlepszych drużyn. Po dwóch weekendach grupowej rywalizacji Polacy z dziewięcioma punktami na koncie zajmują piąte miejsce.

- To jest tylko pięć miejsc, bo szóste ma zagwarantowane Brazylia. Cieszymy się z tego zwycięstwa za trzy punkty, bo dalej będziemy się liczyć w walce o awans - zaznaczył Dawid Konarski.

Przed naszą reprezentacją decydujące starcia. W ramach grupy H1 zmierzą się z Rosjanami (15 czerwca, godz. 20:25, Katowice), ponownie Irańczykami (17 czerwca, godz. 20:25, Łódź) oraz Amerykanami (18 czerwca, godz. 20:25, Łódź).